Code Week 2018

Elérkezett 2018 októbere, a kódolás hónapja.

Lázas készülődés előzte meg az európai kezdeményezés 6. évfordulóját.

Plakátok, feliratok, kódolt szörnyek jelentek meg iskolánk különböző szegletében lelkes segítők keze nyomáról árulkodva.

2018. okt. 8 – án megnyitottuk az eseménysorozatot.

Iskolánk apraja-nagyja kódolt.

A 7-12. évfolyam szabaduló szoba rabjaivá váltak mindaddig, míg meg nem találták Robinson bácsi jelszavát.

4-6. évfolyam Lego City polgármesterének felhívására makettet készített, hogy elnyerjék a városépítő projekt megvalósításának lehetőségét.

Méhecskénk vígan poroszkált  az 1. és 2. osztály építette Lego City főutcáin is, megcsodálva az új iskolát, óvodát, rendőrségi központot, de még az autómosót is meglátogatta. A farmon legelésző állatok vidáman köszöntötték őt.

Játékos kedvű diákjaink, tanáraink és szülők számára készítettünk egy digitális szabaduló szoba játékot ” Hajsza a világ körül ” címmel.

4  témában mélyítette tudásunkat 15 fantasztikus előadó a 2018.október 13-án

a Telekom Önkéntes Nap  digitális edukációs programja

esemény keretén belül.

Diákjaink, kicsik és nagyok egyaránt

1. Személyes márka, közösségi média
  2. Internetbiztonság
  3. Informatikai pályaorientáció
  4. A jövő szakmái

című foglalkozásokon vehettek részt.

Egy-egy témakörben párhuzamosan 2 csoportban folyt az előadás. A csoportok „vetésforgóban”, óránkénti váltásban, teremről teremre vándoroltak, hogy a 4 óra leforgása alatt minden témakörhöz eljussanak.

Eseményeink megjelentek a a Code Week nemzetközi honlapján.

Képes beszámoló az iskola közösségi oldalán.