Code Week 2017

Okt. 9 – én megnyitotta kapuit a Code Week.

Lázas készülődés előzte meg a megnyitót.

Iskolánk Y-ja vitte hírünket a nagyvilágba.

Végre eljött a várva várt nap. Iskolánk igazgatónője reggel 8-kor az aulában megnyitotta a Kódolás hetét.

Jó kódolást kívánt Albert, a robot is.

Ezt követően megkezdődött a nagy munka.

A 3. osztály kódolt karkötőt készített.

Az eseményekről mindig beszámolt iskolánk közösségi oldala, s az aulában elhelyezett faliújság. Megszületett a Kódok nyomában oldal, mely sok kedves érdeklődőhöz szerette volna elküldeni a Code Week üzenetét: “Kódolni jó”. Itt versenyeket is hirdettünk, s kvíz formájában ki-ki tudását is mérhette.

A gimnazisták összemérték tudásukat a kódkvízen.

Kódolt a 4. és 5. osztály is.

Lego labirintust épített a 6. osztály 2 csapata.

A 10. osztály diákjai kettes számrendszerben kódolták a Számolódalt.

Kódolt az egész gimnázium

2017. okt. 20-án a könyvtár egy rendhagyó megemlékezésnek adott otthont, melyen a gimnazisták testközelből tapasztalhatták meg az októberi eseményeket. Kis csapatokban különböző feladatokat megoldva dolgozták fel az okt. 23. és az azt követő napok történéseit. Volt lapszemle, kódvadászat, televíziós hír- és térképszerkesztéskódlánc,

valamint színjáték rendezés is a palettán.

Mindenki gondolatokat ébresztő élményekkel gazdagodott.

A Code Week záróünnepségén iskolánk lakói átvehették okleveleiket, megtekinthették az összefoglaló kisfilmet, s együtt énekelték a számolódalt, Albert, a robot is elbúcsúzott a kódolóktól, s egy hatalmas Code Week csatakiáltással befejeződött az idei kódolás hete.

Viszlát jövőre!

További képek az iskola közösségi oldalán.

Kódolás a szlovák iskolában