Code Week 2020

Ebben az évben 8. alkalommal került megrendezésre a Kódolás Hete, mely programozásra, algoritmikus gondolkodásra sarkallta a mi iskolánkat is.

Már hagyomány nálunk, hogy ősszel regisztrálunk az eseményre, felkerülünk a programtérképre, s számos eseménnyel igyekszünk hozzájárulni az önkéntes kezdeményezés céljainak eléréséhez, mely többek között a programozást és a korszerű digitális technológia eredményeinek eljuttatása minél több emberhez. Munkánkat a program kiemelt szakmai támogatója a Digitális Jólét Nonprofit Kft nagyban segíti minden évben.

Ebben az évben, már az előző iskolai év végén megkezdődtek az előkészületek, hisz a Code and Meet pályázatot adtunk be a SAP, a Haus des Stiftens gGmbH és a TechSoup Europe hálózat helyi partnerei által támogatott programra.

Két Meet and Code eseményünk is nyert az SAP és a BMI által nyújtott pénzügyi támogatást a Lipa Szlovák Folklóregyesületnek nyújtott forrás révén. Ezúton köszönjük Salgai Szilvia és Szelényi Györgyné közreműködését, ill. a támogatást.

A “Kaland a szlovák nemzetiség világában” és a “Code and Music” c. eseményeink azóta nagy sikert arattak.

Az eseményekről a résztvevők a  Kaland a szlovák nemzetiség világában- tájékoztatás, ill. a Code and Music – tájékoztatás oldalakon is információkhoz jutottak.

Amennyiben a kedves látogató szívesen belekóstolna a kalandba, látogasson el az alábbi címre.

Szeptember a készülődés jegyében telt.

A 12. évfolyam az ÚSŽZ pályázaton nyert Bit:botokkal és Ring:Botokkal ismerkedett, hogy a Code Week eseményén megtáncoltassák őket.

A 11. évfolyam népismeret tantárgy kereteiben megismert információi alapján a https://www.genial.ly/ platformon elkészültek a szabaduló szobák és a tanösvény.

A 0. évfolyam a padlórobotokat táncoltatta meg,  a  EU Code Week Dance Challenge versenyen való részvétel kapcsán.

Hipik Angéla “szentélye”, ahogy azt egykori diákunk, Havas Zoltán ihlette a 112-es termet a 0. osztálynak köszönhetően díszbe borulva várta a legkisebbeket a Kódolás Hetén.

A “Mesék birodalmába” elsőként a 3. osztály lépett, de  Willinger Roxána, és Hegedűs Vivien 11. osztályos tanulók asszisztenskedése mellett kiváló kódolókká váltak az elsősök, a másodikosok és a negyedikesek is.

A felsősök közül az 5. és 6. osztály is belekóstolhatott a kódolásba.

Aki esetleg nem ismeri a cseh mese kedves kis szereplőjét, annak íme a link a meséhez.

A kis kódolók segítettek Kisvakondnak megszerezni a nadrágját. Hogy hogyan?

Írtak kódsort,

programoztak Blue Bot-ot,

benéztek a Mesebolt– ba,

végigjárták a föld alatti járatot – amúgy kisvakondosan – bekötött szemmel, egymást irányítva,

s persze a járatok kihívásainak is eleget tettek (tappancs – útvonal, ritmus – rács).

A sok új taggal bővült robotparkunk felvonultatásával és gimnazistáink segítségével a “robot buli” sem maradhatott el.

Fogadják szeretettel mozgókép összeállításunkat:

Iskolánk igazi csapatmunkájának eredményeképp mindenki részese lehetett a programozás nyújtotta örömöknek.

Robotparkunk diákjainkkal együtt táncra perdült a Kódolás ünnepén:

Viszlát Code Week 2020, jövőre, veled, ugyanitt :).