“Fő az egészség”

2019. márc. 18-án  “Fő az egészség” címmel projektnapot tartottunk a gimnáziumban.

>>projektterv<<

A projektmódszer lényege, hogy a megismerés fő forrása az önálló és a csoportos tapasztalás.  Nem hagyományos értelemben vett tanulás. A diákok lehetőséget kapnak a sokféle ismeret integrálására, az iskolán kívüli világ megismerésére, kapcsolatok kialakítására.

Reggel 8 órakor szorgos kezek tálalták az egészséges ételeket a könyvtár melletti helyiségben.  A munkát Erzsi néni irányította.

Mészáros Brigitta 11. osztályos tanuló gyümölcs installációkkal lepte meg a nagyközönséget.

Az épület előtti udvarrészen megmozgattunk testünket Havas Zoltán 12. osztályos diákunk vezetésével.

Hipik Angéla tanárnő “szentéje” adott otthont a megnyitónak. Online játék segítette a ráhangolódást a napra. A Menti alkalmazással véleményt formáltunk az egészség fogalmáról.

Meghallgattunk a “kezdjük időben” program előadóját, aki a felelős gyógyszer használatról mesélt nekünk.

Sok információhoz jutottunk a Symbaloo egyik tanulási útvonala segítségével.

A csoportbontás hangulatosan történt. Belépő kártyák segítették a tanulókat csoporttagjaink megtalálásában, s egy 9 lakattal lezárt katonai láda rejteke fedte fel a feladatlapokat. “Falfirkák” árulták el a kódokat, melyek a folyosó falait díszítették. A Wallame alkalmazással találhatta meg minden csoport a saját lakatját és lakatkódját.

Miután kinyílt a láda, s a benne elrejtett müzliszeleteket elfogyasztottunk, feladatlapjainkkal és előkészített batyujainkkal elfoglaltuk székhelyeinket, s megkezdődött a munka.

Írtunk pályázatot iskolai büfé ill. edzőterem működtetéséhez, online tájékoztató füzet készült a biztonságos internetezésről, életmódtanácsadó cég vette birtokába az iskola egyik helyiségét, megkerestük az orvosságokat fűben-fában, de e-játékok is születtek az egészséggel kapcsolatosan.

A projektet minden esetben értékelik is, így válik teljessé a folyamat: a célok megfogalmazása, a téma kiválasztása, a tervezés és a kivitelezés után a zárás következik.

Természetesen nálunk is volt zárás. Minden csapat bemutatta pályaművét.

Zozyék lenyűgöző pályázatukkal meggyőzték a konzorciumot arról, hogy az  adatokkal alátámasztott, minden kiírt feltételnek megfelelő pályázatuk a nyerő.

Dóri, aki nem használja neve előtt a “dr.” előtagot széleskörű szolgáltatást nyújtó pályázati anyagot tárt a nagyközönség elé.

Panna és csoporttársai igazi “füves” csapattá formálódva találták meg a gyógyírt az egészségünk megtartására.

Peto és “barátai” egy online faliújságon(padlet.com) tárták elénk kutatásaik eredményét.

Figyelemfelkeltő plakettel rukkoltak elő Abigélék, melyen megdöbbenve észlelhettünk milyen nagy mennyiségű cukor van az általunk fogyasztott termékekben.

Mónikáék e-book tájékoztató füzetet adtak ki a cyberbilling – ről.

Kipróbálhattuk Viviék kahoot alkalmazással készült kíz-ét, s Andrisék Learninapps-el készült online játékot is.

Megcsodálhattuk Noémi lenyűgöző újrahasznosított anyagokból készült ruha és sminkkölteményét, csatlakozva ezzel a fenntarthatósági gondolatokhoz.

Véleményünket egy online kérdőíven mondhattuk el a nap zárásaként.

Köszönjük tanárainknak e tartalmas és hangulatos napot.  Várjuk a következő projektet.

Tekintsék meg képes beszámolónkat.

A csapatok feladatait és segítő anyagait az iskola e-learning elületén lehet elérni vendégként való bejelentkezéssel után a projekt kurzusban.

A csapatok pályamunkái és bemutatkozó dokumentumai:

Egészségbüfé: plakát, kalóriaárlista

Fűben-fában orvosság:  pályázat, bemutató

Jól áll nekem a szemét: bemutató

Játékos egészség: bemutató, kvíz, játék

Biztonságos internetezés: bemutató, e-book

Egészséges testedzés: bemutató

Életmód tanácsadás: pályázat

Egészséges táplálkozás: digitáls faliújság

További képek az iskola közösségi oldalán.